Your IP: 54.196.13.210
Server Time: 2018-09-25 23:20:26

Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Obornikach Śląskich proszą o dobrowolne wpłaty na konto Rady Rodziców. Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na zakup sztandaru dla szkoły. Koszt to około 5000 zł.

Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie. Z góry dziękujemy!

nr konta Bank Spółdzielczy
wpłata na sztandar

PONOWNY ODZEW ZE STRONY BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Na początku grudnia 2017 roku, uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą, Panem Danielem Nakoniecznym, wystosowali życzenia świąteczne do brytyjskiego Księcia Williama i Jego Małżonki oraz pozostałych członków rodziny.

Tym samym, uczniowie zachowali ciągłość w realizacji projektu „Promocja szkoły przez pisanie listów”. Ponadto przygotowanie korespondencji było dla gimnazjalistów niepowtarzalną okazją do zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce i jednocześnie kolejną próbą  udoskonalenia swoich umiejętności językowych.

Kilka dni temu otrzymaliśmy odpowiedź od mieszkańców Brytyjskiego Dworu Królewskiego.   W kopercie, która do nas dotarła, znajdowała się fotografia Księcia Williama oraz Jego Małżonki, Kate, i dwojga Dzieci – księcia George’a oraz księżniczki Charlotte. Na odwrocie zdjęcia umieszczone były życzenia świąteczno-noworoczne skierowane  do uczniów i nauczycieli, a ich nadawcą był sam książę William.

Radość uczniów z otrzymanego podarunku nie miała końca, a sam fakt uzyskania odpowiedzi ze strony członków Brytyjskiej Rodziny Królewskiej po raz kolejny potwierdził tezę, że listy naprawdę warto pisać…

Daniel Nakonieczny