Your IP: 54.158.248.112
Server Time: 2018-07-20 10:46:26

Aktualności Samorządu Uczniowskiego

Kolejna odpowiedź znanej osoby na list od naszych gimnazjalistów!!!

Pan Jan Englert ponownie napisał do obornickiego gimnazjum!!!

6 marca do naszego gimnazjum dotarł kolejny wyjątkowy list będący odpowiedzią na list wysłany przez uczniów klasy 3b w styczniu br.
Przypomnijmy: w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie ówczesnej klasy 2b wraz z Panem Danielem Nakoniecznym przystąpili do realizacji projektu „Promocja szkoły przez pisanie listów”. Wysłano listy do znanych i cenionych aktorów oraz innych rozpoznawalnych w Polsce osobistości.
Adresatem jednego z takich listów Pan Jan Englert, do kutego wysłano dwa listy. Pierwszy napisali uczniowie klasy 2b, drugi – Pan Daniel Nakonieczny, który jest koordynatorem projektu. Odpowiedź na nie dotarła do szkoły w grudniu 2015 roku.
W kolejnych miesiącach uczniowie i nauczyciel wystosowali do Pana Englerta kolejne listy. Pierwszy – w maju 2016 roku (z okazji urodzin znanego aktora) oraz drugi – w styczniu 2017 (z życzeniami z okazji nowego roku).
W krótkim liście skierowanym do uczniów Pan Jan Englert podziękował za ciepłe słowa i wyjaśnił, że ze względu na nadmiar obowiązków służbowych niestety nie złoży wizyty w naszym gimnazjum.
Niemniej jednak, fakt otrzymania przez szkołę listu od znanego i cenionego artysty po raz kolejny potwierdził tezę, że listy naprawdę warto pisać…

Daniel Nakonieczny

Przygotowania wolontariuszy do VII edycji akcji " Mogiłę pradziada ocal d zapomnienia"

Nasi wolontariusze: Kornelia Matusiak, Kordian Matusiak, Karolina Dynia, Wiktoria Kuczma, Krzysztof Żuber, Łukasz Stawiski, Jurek Śliwński pod opieką p. Bozeny Magnowskiej i P. Marty Zybały już 24 czerwca wyjeżdżają na Ukrainę aby kontynuować prace porządkowe na cmentarzu w Husiatynie i Sidorowie.
18 i 19 czerwca uczestniczyli w "Pikniku Kresowym" w Krzyżowej podczas , którego mieli okazję zintegrować się z innymi wolontariuszami biorącymi udział w akcji, wysłuchać wspaniałego wykładu p. Kuby Kozłowskiego o Kresach Wschodnich, nauczyć się wielu pieśni patriotycznych.
Dziękujemy organizatorom : TVP Wrocław, Kuratorium Oświaty za te piękne dwa dni w Krzyżowej.

Debata przedwyborcza do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 19.02.2015 roku w naszej szkole odbyła się  w której wzięli udział kandydaci do nowego samorządu szkolnego oraz odchodzący już samorząd, trójki klasowe , Pani Dyrektor i nasza opiekunka p. Bożena Magnowska Kandydaci odpowiadali na początku na pytania samorządu szkolnego natomiast później pytania zadawały osoby z trójek klasowych.
Kornelia Matusiak

Wybory nowego Samorządu Uczniowskiego

Dnia 20.02.2015 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 178 uczniów z czego 5 oddanych głosów było nie ważnych.
Oto skład nowego Samorządu :
przewodnicząca: Kornelia Matusiak
zastępca: Kamil Budziński
skarbnik: Julia Gajewska
sekretarz: Zuzanna Umańska

MISS & MISTER

Dnia 27 maja na długiej przerwie odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu Miss i Mistera. Następujące kandydatki: Aleksandra Dacko, Weronika Karaźniewicz i Ewa Pusz. Kandydaci: Kacper Przybyła, Mateusz Wieczorek oraz Mateusz Przystarz. Uczestnicy tego dnia musieli zaprezentować się w strojach sportowych do odpowiedniej muzyki. Komisja złożona z samorządu uczniowskiego po krótkich obradach ogłosiła wyniki, z których do półfinału przedostali się: Ewa Pusz, Aleksandra Dacko, Mateusz Przystarz i Mateusz Wieczorek. Kolejnego dnia (28 maja) mogliśmy posłuchać jak uczestnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie dwa pytania oraz zobaczyć ich w strojach swoich ulubionych postaci z bajek. W ostatni dzień 29 maja aby komisja mogła ostatecznie podjąć decyzje nasi finaliści pokazali się w strojach wieczorowych. Prze trzy dni mogliśmy wspaniale się bawić i choć na chwilkę poczuć się jak na prawdziwych wyborach. Tytuł szkolnej Wicemiss zdobyła Aleksandra Dacko, a Miss Ewa Pusz. Z kolei Wicemisterem został Mateusz Przystarz, a Misterem Mateusz Wieczorek. Wygrani otrzymali szarfy, dyplomy i drobne upominki. Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Żuchora

więcej zdjęć w galerii szkoły