Your IP: 66.249.64.85
Server Time: 2018-04-22 06:28:12

Konkursy i Olimpiady

WIKTORIA DOMAGAŁA PISZE WIERSZE

Jest uczennicą utalentowaną poetycko i literacko. O jej talencie świadczy wyróżnienie, które otrzymała biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Bez Granic”. Tam miała okazję podzielić się swoją twórczością z innymi . Z pasją rozwija swoje zainteresowania.

Miłość
Ponoć mówiono, że ona nieustanna jest
- że prawdziwa, wyrozumiała i szczera.
To gdzież się ona podziała?
W oczach innych poniewierana i wyśmiewana.

Czy ona w ogóle istniała?
Czy istniało tych dwojga młodych ludzi,
co się nad życie kochało?
A może to ten żar w ich sercach wygasł i już się nigdy nie będzie tlił.
Do nikogo już nic nigdy nie poczują.
Nikogo nie obdarzą bezgranicznym zaufaniem.
To czas,
to czas pokaże wszystko.
Teraz pozostało im tylko czekać.

/Wiktoria Domagała

Katarzyna Juchniewicz

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

14 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej numer 1 w Prusicach odbył się Powiatowy Konkurs Przekładu z Języka Angielskiego.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Błażejewski z klasy 2b (GIM.) oraz Marta Masztalerz i Kacper Gardocki z klasy 3b (GIM.).

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech tekstów: fragment prozy, piosenkę lub instrukcję montażu telewizora. Organizatorzy przewidzieli 5 miejsc na podium.

I to właśnie nasz uczeń, Kacper Gardocki, był piąty. Komisja sprawdzająca prace uczniów doceniła wkład i zaangażowanie Kacpra w przetłumaczenie piosenki, której słowa i ich znaczenie nie do końca były tak oczywiste, jak mogło się wydawać.

Gratulujemy Kacprowi i życzymy Mu i pozostałym uczniom dalszych sukcesów!!!

Daniel Nakonieczny

Uzdolnione Dziewczyny

UZDOLNIONE DZIEWCZYNY

W DNIU 5.06.2017 TRZY UCZENNICE NASZEGO GIMNAZJUM ODEBRAŁY NAGRODY W KONKURSIE IDIOMY W OBRAZACH. GALA WRĘCZENIA NAGRÓD ODBYŁA SIĘ W AULI GIMNAZJUM NR 1 W TRZEBNICY.
ZUZANNA WOŚ Z KLASY 3B ZAJĘŁA 1 MIEJSCE
A LAURA SADZA Z KLASY 1A MIEJSCE 3
W KATEGORII – JĘZYK NIEMIECKI.
NATOMIAST ZUZANNA SZACHNOWSKA Z KLASY 3A ZDOBYŁA 3 MIEJSCE W KATEGORII – JĘZYK ANGIELSKI.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
ANNA WYSOCKA

OSIĄGNIĘCIA

Uczeń klasy 2a Tomasz Standio  zakwalifikował się, po eliminacjach szkolnych, do drugiego etapu Olimpiady Geograficznej, który odbędzie się we Wrocławiu.
Gratulujemy!
Artur Przystarz

Konkurs "Czy znasz swój powiat?" - 2017

27 kwietnia w Prusicach reprezentantki naszej szkoły: Aurelia Wasiak (2a) oraz Daria Gruberska (3c) wzięły udział w powiatowym . Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem z ogólnej wiedzy o powiecie trzebnickim i przygotować prezentację multimedialną na temat sportu w naszej gminie. Nasze uczennice zaprezentowały w swojej pracy Stowarzyszenie Piłki Ręcznej "BÓR" w Obornikach Śląskich. Na podium stanęły drużyny z Pęgowa, Trzebnicy i Żmigrodu. Dziewczyny ukończyły konkurs z wyróżnieniem.

Daria Gruberska kl. 3c