Your IP: 54.196.13.210
Server Time: 2018-09-25 23:20:26

Konkursy i Olimpiady

KOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM!

Wojtek Kowalski  z klasy 3a zajął  drugie miejsce w powiecie w konkursie z matematyki na poziomie klas trzecich, natomiast Arek Urbaniak z klasy 2b zajął  trzecie miejsce w powiecie w tym samym konkursie na poziomie klas drugich.

Serdeczne gratulacje dla naszych laureatów !!!

Konkurs z matematyki „ Ratamaga” odbył się 21. 05. 2018 r. w Żmigrodzie. W konkursie brali uczniowie z 6 gimnazjów naszego powiatu. Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta, liczył się każdy zdobyty punkt! Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie i pokonali prawie wszystkich rywali. Opiekunem naszej młodzieży był p. Bolesław Dzwonkowski.

Bolesław Dzwonkowski

XVII POWIATOWY KONKURS "CZY ZNASZ SWÓJ POWIAT"

11 kwietnia 2018 r. drużyna z naszego Gimnazjum w składzie: Aurelia Wasiak i Mateusz Sokołowski z klasy 3a wzięła udział w XVII Powiatowym Konkursie "Czy znasz swój powiat?" odbywającym się w Pęgowie. Uczniowie rozwiązywali test, a następnie przedstawiali prezentację na temat zmian w zagospodarowaniu zachodzących w gminach powiatu trzebnickiego. Po podsumowaniu, okazało się, że różnice punktowe są niewielkie, a nasi uczniowie zdobyli czwarte miejsce, tuż za podium.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, już w szkole średniej!

Artur Przystarz

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

14 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej numer 1 w Prusicach odbył się Powiatowy Konkurs Przekładu z Języka Angielskiego.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 6 miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Błażejewski z klasy 2b (GIM.) oraz Marta Masztalerz i Kacper Gardocki z klasy 3b (GIM.).

Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech tekstów: fragment prozy, piosenkę lub instrukcję montażu telewizora. Organizatorzy przewidzieli 5 miejsc na podium.

I to właśnie nasz uczeń, Kacper Gardocki, był piąty. Komisja sprawdzająca prace uczniów doceniła wkład i zaangażowanie Kacpra w przetłumaczenie piosenki, której słowa i ich znaczenie nie do końca były tak oczywiste, jak mogło się wydawać.

Gratulujemy Kacprowi i życzymy Mu i pozostałym uczniom dalszych sukcesów!!!

Daniel Nakonieczny

WIKTORIA DOMAGAŁA PISZE WIERSZE

Jest uczennicą utalentowaną poetycko i literacko. O jej talencie świadczy wyróżnienie, które otrzymała biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Bez Granic”. Tam miała okazję podzielić się swoją twórczością z innymi . Z pasją rozwija swoje zainteresowania.

Miłość
Ponoć mówiono, że ona nieustanna jest
- że prawdziwa, wyrozumiała i szczera.
To gdzież się ona podziała?
W oczach innych poniewierana i wyśmiewana.

Czy ona w ogóle istniała?
Czy istniało tych dwojga młodych ludzi,
co się nad życie kochało?
A może to ten żar w ich sercach wygasł i już się nigdy nie będzie tlił.
Do nikogo już nic nigdy nie poczują.
Nikogo nie obdarzą bezgranicznym zaufaniem.
To czas,
to czas pokaże wszystko.
Teraz pozostało im tylko czekać.

/Wiktoria Domagała

Katarzyna Juchniewicz

OSIĄGNIĘCIA

Uczeń klasy 2a Tomasz Standio  zakwalifikował się, po eliminacjach szkolnych, do drugiego etapu Olimpiady Geograficznej, który odbędzie się we Wrocławiu.
Gratulujemy!
Artur Przystarz