Your IP: 31.0.34.217
Server Time: 2018-11-14 06:15:25

LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

21 grudnia w trakcie zajęć z wychowania fizycznego uczniowie klas 3 ap, 4 a i 4 b uczyli się wspólnie grać w kwadranta.

Kształcili szybkość poruszania się, zwinność, zręczność i siłę, a przede wszystkim współdziałali w zespole w czasie gry.

Iwona Parus
Krystian Januszewski

SPORT TO ZDROWIE

W klasie 3 ap uczniowie chętnie szerzą potrzebę aktywnego spędzania swojego czasu wolnego, przy czym rozwijają też swoje zainteresowania.

Aktywnie uczestniczą w różnych zawodach sportowych, odnosząc przy tym ogromne sukcesy.

Nasi sportowcy:
piłka nożna:
- Piotr Barański
- Maciej Fiłon
- Marcel Kamiński
- Roman Kokot
- Cyprian Sadowski
piłka ręczna:
- Szymon Pażyra
- Aleksander Wojewódka
judo:
- Oliwia Sadowska

wędkarstwo:
- Wojciech Mikołajczak

Iwona Parus

OBORNIKI ZWYCIĘZCĄ – POWIAT WYGRANY!

W środę 15 listopada odbyły się zawody dziewcząt w koszykówkę. Do naszej szkoły zawitały dziewczyny ze Żmigrodu, Kryniczna, Trzebnicy, Prusic oraz Zawonii. Nasz skład liczył 11 dziewczyn: Ada Pluta, Oliwia Derkaczewska, Kamila Kwietniewska, Patrycja Tobolska, Kasia Skorupska, Marcjanna Tetela, Kornelia Kuźmińska, Kasia Łabik, Angelika Markowska, Julia Freus i Diana Adamska. Po wylosowaniu grup Oborniki stoczyły walkę z przeciwniczkami ze Żmigrodu i Kryniczna. Pierwszy mecz został rozegrany między Obornikami, a Krynicznem. Na początku walka była ciężka, natomiast później odrobiłyśmy straty i wygrałyśmy 18:11. Nasi rywale z grupy stoczyli walkę, którą wygrało Kryniczno 16:15. My wygrywając walkę ze Żmigrodem 18:14 zapewniłyśmy sobie wyjście z grupy. W półfinale pokazałyśmy na co nas stać! Wygrywając z Zawonią 20:5. Nasze rywalki z Kryniczna również próbowały wywalczyć półfinał, niestety przegrały z Trzebnicą 21:12. W następnym meczu nie poradziły sobie także z Zawonią, z którą przegrywając 24:14 uzyskały IV miejsce. Finał był już nasz! Na ostatniej prostej wadziła nam tylko Trzebnica. Z łatwością wygrałyśmy z rywalkami. Końcowy wynik był jednoznaczny, 25:10.

I miejsce – Oborniki Śląskie
II miejsce – Trzebnica
III miejsce – Zawonia
Niestety Kryniczno nie stanęło na podium, ale zajęło IV miejsce.

W naszej drużynie 3 zawodniczki wykazały się niezwykłą precyzją: Marcjanna Tetela (23pkt), Oliwia Derkaczewska (16pkt) i Diana Adamska (15pkt).

Julia Freus
Adrianna Pluta

PORA NA KOSZYKÓWKĘ!

Dnia 17.11.2017 Nasi chłopcy wzięli udział w Powiatowych Zawodach w Zawoni. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny, a mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Na początku zmierzyliśmy się ze Żmigrodem. Był to najtrudniejszy mecz, ponieważ musieliśmy włożyć w niego dużo wysiłku. Faktem jest jednak to, że wygraliśmy 20:14. Po krótkiej przerwie rozegraliśmy mecz z gospodarzami zawodów. Rywalizacja zakończyła się wysoką wygraną 34:4 dla naszej kadry. Całe zawody zakończył mecz z Trzebnicą, który wygraliśmy wynikiem 20:15. Szkolna Reprezentacja zajęła 1 miejsce, przed Żmigrodem i Zawonią.

Wielkie gratulacje!

Skład: Michał Wolsztyniak, Kamil Wróbel, Bartek Głodowski, Hubert Głodowski, Łukasz Stawiński, Michał Borowski, Mateusz Baraniuk, Kacper Kociński, Maks Rudnicki, Kordian Matusiak, Tomek Gleń
Opiekun: Artur Szabat

Pozostałe wyniki: