Your IP: 66.249.64.85
Server Time: 2018-04-22 06:28:12

WYSTAWA W OOK

21 marca uczniowie klasy 2a wraz z panią Katarzyną Juchniewicz wybrali się do Obornickiego Ośrodku Kultury na spotkanie z podróżnikiem panem Bolesławem Grabowskim. Jako pierwsi mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy pt. ,,Ziemia Święta - Jordania, Izrael i Palestyna", którą  stanowiły zdjęcia z wyprawy. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy o ostatniej podróży gościa Ośrodka. Wystawa fotograficzna była bardzo interesująca i oddawała piękno miejsca, jakim jest Ziemia Święta. Podróżnik, swoimi opowieściami oraz pokazem, przybliżył wszystkim kulturę tego wspaniałego miejsca. Spotkanie zostało zakończone obejrzeniem kilkuminutowego filmu podsumowującego podróż.

Katarzyna Łabik, 2a

MISTERIUM PASCHALNE

Z okazji Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie, pod kierunkiem księdza Przemysława Marszałka, przygotowali dla szkoły Misterium Paschalne.

Robert Koszel

PODRÓŻE Z OBIEŻYŚWIATEM

Przez kilka lekcji uczniowie klasy 3ap „ podróżowali po Afryce”.

Aby odpowiedzieć na problemowe pytanie – jaka jest Afryka? uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne, zgromadzili dużą ilość wspaniałych albumów i książek przyrodniczych oraz notatek z ilustracjami.

Bez trudu  na mapie trzecioklasiści określali położenie Afryki, wymieniali nazwy oceanów i mórz, które znajdują się wokół Czarnego Lądu.

Omawiając charakterystyczne cechy krajobrazów afrykańskich: wilgotnego lasu równikowego, sawanny oraz pustyń  dzieci ilustrowały faunę i florę przy pomocy przygotowanych przez siebie materiałów. Młodzi prelegenci zaskakiwali słuchaczy ciekawostkami.

Wiele emocji wzbudziły informacje na temat  zagrożonych zwierząt. Poznając najpiękniejsze zakątki Afryki nie sposób pominąć codzienne życie jej mieszkańców i nurtujące ich problemy: brak wody w wioskach, susze, niedożywienie i głód, choroby oraz  brak szkół.

Uczniowie   z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o pracy polskich misjonarzy w Afryce  oraz wolontariuszy, którzy pomagają mieszkańcom a w szczególności dzieciom.

Wykonując afrykańskie maski trzecioklasiści wykazali się niezwykłą pomysłowością.

Iwona Parus

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 MARCA NASI PIERWSZOKLASIŚCI PRZYWITALI WIOSNĘ: NAJPIERW W AULI WYKONYWALI PLAKATY O TEMATYCE WIOSENNEJ, KTÓRE PÓŹNIEJ ZAWISŁY W HOLU SZKOŁY. PO PRACY UCZNIOWIE POSZLI ZE SWOIMI WYCHOWAWCZYNIAMI NA PIERWSZY,WIOSENNY SPACER.

Robert Koszel

ZABAWA KARNAWAŁOWA