Your IP: 54.196.13.210

Stypendyści

Sypendium Burmistrza 2017.

Michał Głąbicki – Stypendium Naukowe

Michał od pierwszej klasy osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Na koniec roku szkolnego 2015/2016 otrzymał świadectwo z wyróżnieniem, ze średnią 5,70. Już po raz drugi osiąga najwyższą średnią w szkole. Michał jest bardzo sumiennym, wzorowym uczniem. Chętnie bierze udział w wielu konkursach.

Paweł Domagała – Stypendium Naukowe

Paweł od pierwszej klasy osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce. Na koniec roku szkolnego 2015/2016 otrzymał świadectwo z wyróżnieniem ze średnia 5,40. Po pierwszym semestrze klasy 3  jego wynik jest najwyższy w szkole. Paweł chętnie bierze udział w konkursach, szczególnie z przedmiotów ścisłych jak np. „Potyczki matematyczno-fizyczno-chemiczne”. Jest bardzo pilnym i wzorowym uczniem.

Kinga Szemiel – Stypendium Artystyczne

Uczennica od pierwszej klasy Gimnazjum  wykazała się dużym talentem wokalnym i tanecznym. Brała udział w wielu konkursach  gdzie osiągała miejsca na podium:

- III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego

- Wyróżnienie w Finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik’

- XXVI miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Mariana Wieczystego

- III miejsce w konkursie piosenki Włoskiej

- IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego

- I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Towarzyskiego w stylu „Latino”

- V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Towarzyskiego w stylu „Standard”

Wiktoria Wasińska – Stypendium Sportowe

Wiktoria w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum wielokrotnie reprezentowała szkołę na szczeblu gminy, powiatu i województwa w LA i zespołowych grach sportowych, będąc często najlepszą zawodniczką tych rozgrywek. . Bierze czynny udział w lekcjach wychowania fizycznego, wyróżniając się aktywnością i dodatkową pracą. Postawa uczennicy jest wzorowa, mobilizująca koleżanki do systematycznych ćwiczeń. Aktywnie uczestniczy w życiu sportowym poza szkołą, co przyczyniało się do promocji gimnazjum. Jest również zawodniczką SPR BÓR Oborniki Śląskie w piłce ręcznej, należąc do najlepszych zawodniczek -  młodziczek i juniorek młodszych DZPR. W sezonie 2015/2016 drużyna zajęła 4 miejsce w województwie dolnośląskim, a Wiktoria była czołowym strzelcem ligi. Dziewczęta zajęły również 3 miejsce w Igrzyskach Młodzieży we Wrocławiu w piłce ręcznej.

Wiktoria miała znaczący udział  w sukcesach  naszej szkoły. Do najważniejszych zaliczają się:

•             Dwukrotna brązowa  medalistka Finału Strefy Wrocławskiej w Piłce Koszykowej,

•             Dwukrotna Mistrzyni Międzypowiatu w Piłce Koszykowej,

•             Trzykrotna mistrzyni Powiatu Trzebnickiego w Piłce Koszykowej,

•             Dwukrotna mistrzyni Powiatu Trzebnickiego w Piłce Ręcznej,

•             Mistrzyni i brązowa medalistka Powiatu Trzebnickiego w  Piłce Siatkowej.

•             Wicemistrzyni Powiatu Trzebnickiego w Plażowej Piłce Siatkowej,

•             Dwukrotnie  trzecie miejsce w Powiecie Trzebnickim w Sztafetowych Biegach Przełajowych,

•             Wicemistrzyni Powiatu Trzebnickiego w Szkolnej Lidze LA

Stypendium Burmistrza 2016

Dyrekcja Gimnazjum Publicznego w Obornikach Śląskich informuje, że Stypendium Rady Miejskiej za bardzo dobre wyniki w nauce i wysokie osiągnięcia w konkursach i olimpiadach otrzymali:

- Kinga Szemiel – Stypendium Artystyczne

- Michał Głąbicki – Stypendium Naukowe

- Adrian Uść– Stypendium Sportowe

Stypendium Rady Miejskiej 2014

Oborniki Śląskie, 03.02.2014

- Klaudia Pyrka – Stypendium Naukowe

- Patryk Sozański – Stypendium Naukowe

- Nicoll Mueller– Stypendium Naukowe

Stypendia Burmistrza i Dyrektora Szkoły 2015

12 lutego 2015 rku w Sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się uroczyste wręczenie "Stypendiów Burmistrza" uczniom Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Oborniki Śląskie.

Stypendia z naszej szkoły otrzymali:

Sara Kolasa (Stypendium za osiągnięcia sportowe)

Nicoll Muller (Stypendium za osiągnięcia językowe)

Dodatkowo Uczęń Dominik Figura został wyróżniony z pośród uczniów naszej szkoły i otrzymał Stgypendium Dyrektora Szkoły.

STYPENDYŚCI URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO W NASZEJ SZKOLE! 2013

Właśnie ukazała się lista rankingowa uczniów, którym przyznano stypendium na rok szkolny 2012/2013 w ramach "Dolnośląskiego Programu Stypendialnego - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych". Czwórka uczniów naszej szkoły wraz opiekunem p. Joanną Błażejewską we wrześniu opracowała  ścieżki rozwoju edukacyjnego oraz skompletowała dokumenty. Dobre wieści przyszły już po Nowym Roku- wszyscy otrzymali stypendia! A oto szczęśliwi stypendyści:

Nicoll Mueller kl. 1c, Patrycja Leśniak kl. 1, Daria Bernat kl. 1a, Patryk Sozański kl. 2a. Gratulujemy! Joanna Błażejewska