Your IP: 54.196.13.210
Server Time: 2018-09-25 22:29:26

Szanowni Rodzice Przyszłych Uczniów Klas I

Rozpoczęliśmy rekrutację dzieci do klas I.

Trwać ona będzie do 30 marca 2018 r.

Rekrutacja odbywa się w oparciu o:

·         Ustawę z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo światowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.);

·         Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2017 r. poz. 610);

·         Uchwały XL/284/17 i XL/285/17 Rady Miejskiej w Obornikach Śl.;

·         Statut  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śl.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły są przyjęte bez rekrutacji na podstawie zameldowania.

Dzieci spoza obwodu szkoły, które chciałyby podjąć naukę w naszej szkolę będą przyjmowane według Uchwały Rady Miejskiej w Obornikach Śl. w sprawie określenia kryteriów przyjmowania dzieci do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Oborniki Śląskie i ich wartości punktowej oraz określenia dokumentów niezbędnych dla potwierdzenia tych kryteriów.

Rodzice wszystkich dzieci proszeni są o wypełnienie karty zapisu do szkoły. Karta jest do pobrania w sekretariacie szkoły i w linku poniżej.

Karta zgłoszenia dziecka do I klasy

Wniosek o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły do I klasy

Uwaga:

1.  Obwód szkoły nr 1 w Obornikach Śl.

Wsie: Jary, Kowale, Kuraszków, Piekary, Przecławice, Nowosielce.

Oborniki Śl. ulice: 9 Maja, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Bukowa, Ciecholowicka, Dworcowa, Dwóch Mieczy, Elizy Orzeszkowej, Golędzinowska, Górna, Grunwaldzka, Grzybowa, Jana Matejki, Włodkowica, Jodłowa, Juliusza Słowackiego, Kasztanowa, Kazimierza Jagiellończyka, Kownackiego, Kazimierza Wielkiego, Komuny Paryskiej, Królowej Jadwigi, Księcia Witolda, Królowej Jadwigi, Leśna, Mała Ogrodowa, Marsz. Józefa Piłsudskiego, Marii Skłodowskiej-Curie , Modrzewiowa, Niecała, Nowowiejska, Piękna, Podzamcze, Prusicka, Przemysłowa, Reymonta, Spółdzielcza, Tadeusza Kościuszki, Tulipanowa, Wąska, Władysława Łokietka, Władysława Orkana, Wołowska, Wrocławska, Wzgórze Magdaleny, Wzgórze Partyzantów.

2. Kryteria oraz liczba punktów brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Oborniki Śl. ogłoszone zostały w uchwale Rady Miejskiej Obornik Śl. (poniżej link do uchwały)

uchwala_284_RM_kryteria rekrutacji do_kl.1.pdf